Maštění vlasů

                     kevin (2)                                                                       
Nejzávažnější a nejtázanější problém je určitě maštění vlasů a vlasové pokožky. Pojďme se věnovat
MAŠTĚNÍ VLASŮ, tedy vlasové pokožky.
Jako první si musíme uvědomit, že maštění, tedy produkce mazových žláz je naprosto přirozená ochrana naší pleti a pokožky. A je třeba brát na vědomí, že maštění nám ovlivňuje spousty faktorů jako je genetika, životospráva, špatný proces mytí vlasů, špatně zvolené produkty a v neposlední řadě sušení vlasů. Dále je potřeba zjistit zda máte opravdu problém s maštěním, či je to běžný stav evropských jemných vlasů.
 
Jako nadměrné maštění vlasů se bere, když si je umyjete a buď do pár hodin, či druhého dne se mastnota posune o pár cm od vlasové pokožky na vlasy. To je maštění! Když vlasy vydrží dva, tři dny není to problém, je to běžný stav. Lze ale i toto samozřejmě správným zacházením oddálit. Tak si to probereme postupně! 
 
Genetiku, tu asi bohužel nezměníme. Jeden z důležitých faktorů je ale ŽIVOTOSPRÁVA, s tou už se dá trochu pracovat. Naše maštění podporuje nadmíra sladkého, slaného, ostrého a samozřejmě alkohol. Maštění mohou ovlivnit také léky, především ty, které mají vliv na náš hormonální systém. Takže to nechám na vás, co vše lze teď v pandemii změnit ohledně životosprávy, jelikož je mi jasné, že večer bez skleničky po těžkém dnu s home office a distanční výukou, plus nakrmení celé rodiny a zároveň udržet alespoň trochu pořádku doma, je vážně náročné!
 
Dalším faktorem je správné MYTÍ VLASŮ, to je velmi důležitý krok, který jako první ovlivňuje maštění vlasů!
Je velmi důležité mýt si správně vlasy, mrkněte na youtube kanál @terezavlasakova, má tam skvělé video ohledně celého procesu mytí. Ale rychlo kurz správného mytí: pamatujte, že šampón je produkt, který nás zbavuje nečistot (tzn. vysušuje) a patří primárně k pokožce, do délek vlasů patří kondicionér, tedy správně zvolená péče, jelikož asi 70% procent žen má stejný problém a tj. mastné u hlavy a suché konce. I za to můžou špatně zvolené produkty! Je velmi důležitý správný výběr šampónu, péče, ale hlavně stylingu!
Jako první šampon. Volba šamponu je brána vždy podle toho jaké vlasy máme tj. jemné (šampon pro objem KM ANGEL.WASH), kudrnaté, mastící (šampon s hydratací i proteiny KM ANGEL.WASH), porézní/suché (šampon s hydratací KM HYDRATE-ME.WASH) a péči volíme dle toho, jaké vlasy chceme mít. Například když máme jemné vlasy, zvolíme objemový šampon i péči. Pokud máme sice jemné vlasy, ale suché konce, zvolíme šampon na objem KM ANGEL.WASH a péči s hydratací KM HYDRATE-ME.RINSE. U produktů Kevin Murphy je velmi důležitý detox jak vlasů, tak vlasové pokožky, k tomu je zapotřebí KM MAXI.WASH, který nám pomůže s očistou nánosů silikónů, antioxidantů a veškerých nečistot, které nám též zatěžují vlasy a vlasovou pokožku a zapříčiňují maštění vlasů. U maštění vlasů je důležité udržet vlasy a vlasovou pokožku čistou, takže se nebojte jednou za měsíc provést detoxikační program (tj. KM MAXI.WASH umýt vlasy i vlasovou pokožku dvakrát, poté nanést zvolenou péči. Toto zopakovat v procesu třech mytí za sebou a poté opět sáhnout po běžném šamponu třeba KM ANGEL.WASH).
 
Ale jeden z největších a nejdůležitějších pomocníků je STYLING! Začneme hned po umytí, tam nám určitě pomůže styling, který nám dodá objem tzn. že se vlasy nadzvednou od pokožky a maz nebude mít tak velkou šanci sklouznout dolů. Sáhneme po KM ANTI.GRAVITY s levandulí, ta má antiseptické účinky, takže nám pomůže udržet pokožku déle v bakteriální čistotě. Do konců naneseme KM ANTI.GRAVITY.SPRAY, který nám vlasy lehce obalí, jejich struktura tím zhrubne a tím nám opět pomůže proti skluzu mastnoty od hlavy dále do délek. Vlasy vysušíme jak jsme zvyklí buď přes prsty nebo přes kartáč a na finální úpravu použijeme suchý šampon, KM nabízí hned několik skvělých variant jak se stylingem či bez. Se stylingem je na výběr buď KM BEDROOM.HAIR (lehký stylingový spray se suchým šamponem, který nám dodá takový messi styling) dále KM DOO.OVER (stylingový spray se suchým šamponem, který dodá vlasům úžasný objem a strukturu, tento spray stříkáme ke kořínkům) a suchý šampon bez stylingu KM FRESH.HAIR (ten nám dodá lehký objem a oddálí mytí vlasů. Fresh hair lze použít hned po umytí, ale i další dny nejlépe ráno před úpravou účesu).
 
A vůbec nejdůležitější je SUŠENÍ VLASŮ. Fénujte si vlasy! Je stále spousta z vás co si myslí že foukání vlasů nám je ničí, ale pravda je opakem! Foukání vlasů nám pomáhá udržet vlasy a vlasovou pokožku déle čistou a zdravou. Jelikož když je vlasová pokožka mokrá, tak je daleko náchylnější a citlivější, snadno se v ní množí kožní bakterie a mykózy, tím pádem mazové žlázy jednou na sto procent, aby vlasovou pokožku udržely v bezpečném prostředí. A tak 70% žen, které mají pocit, že se jim mastí vlasy, tak si je nesuší, což je tak 30% úspěchu k prodloužení vašeho intervalu mytí vlasů!
 
Děkuji za vaší pozornost a přeji příjemný boj s vaší mastící se pokožkou! Věřte, že změna bude náročná, hlavně kvůli změnám vašich všedních návyků, ale určitě bude stát za to! Držím palce!
kevin6 (2)
Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Cena

385386
1385386
Screenshot 2021 01 29 Studio Mirror Pavla ( studio mirror pavla) • Fotky a videa na Instagramu(2)
385 Kč

Nevíte si rady s výběrem správného produktu ? Proto tu máme možnost on-line konzultace! Vyberte svůj termin a doluvíme splou přesnou dobu a správný produkt šitý vám na míru.

Kód: 593